Életvezetési tanácsadás

Életvezetési tanácsadás arról szól, hogy a kliensnek lehetősége van arra, hogy a hétköznapokban adódó feszültségeket, konfliktusokat megbeszélhesse egy külső szakemberrel, és tanácsot kaphat anélkül, hogy betegnek érezné magát, mert támogatásra van szüksége. Célja az a tanácsadásnak, hogy a kliens mentorálva legyen személyes konfliktusaiban, vagy az öngyógyítás, önismeret útján történő változások során felmerülő nehézségekben támpontokat vagy tanácsokat kapjon a kialakult, feszültségtől terhes élethelyzet értelmezéshez és a továbblépéshez, stresszmentes folytatáshoz egyaránt.

A tanácsadás egy mentorálási folyamat, ahol lehetőség van egyszerűen beszélgetni, tanácsot kérni, kiönteni az ember lelkét következmények nélkül. Meghallgatom a hozzám fordulókat, ha szeretné, tanácsot adok. Támogatást nyújtok a hozzám fordulóknak akár egy belső, lelki problémáról van szó, vagy valamilyen külső dologról, személyek között kialakult konfliktushelyzetről, veszteségről, válsághelyzetről vagy akár gyászfeldolgozásról.

Amikor a kliens elkezd változtatni az életében lévő problémákon, és segítséget kér a változáshoz, addigra lelkileg, érzelmileg már sok esetben a tűrőképessége határait elérte. A változások mind a kliens érzelmeiben, gondolataiban és ebből adódóan a viselkedésében is meg fognak jelenni. Ilyenkor meg kell küzdeni a hétköznapokkal, a szeretteivel, és legfőképpen a régi önmagával, régi beidegződéseivel. Vissza kell menni abba a közegbe, ami a problémát okozta, és ez nagyon nehéz feladat. Ráadásul az új felismerések miatt a kliens sokkal tudatosabban éli meg az egész folyamatot.

Az önismeret, önfejlődés nehéz út, mert a megszokott, de mérgező élethelyzet helyett egy egészen újat kell megteremteni, hogy az életünk élhetőbb, boldogabb legyen. Ebben a folyamatban nagyon sok a bizonytalanság, és ebből adódik, hogy sok kérdés merül fel, hogy hogyan tovább. Ez nem könnyebb út, mint az önismeret útja, ezért ebben a szakaszban is fontos lehet a támogatás, a tanácsadás, a vezetés éppúgy, mint a személyiség fejlődése vagy az önismeret. Ugyanis ekkor új szokásokat, viselkedéseket, stratégiákat hozunk létre, amelyek már énazonosak és ponosan tükrözik a gyógyult személyiségünket.

Ahhoz, hogy az új nézőpont, a felismerések a hétköznapok szintjén is képesek legyenek pozitív változást hozni a kliens életében, szükség lehet megbeszélésre, tanácsokra, támaszkodni a terapeutára, visszaigazolást kapni egy-egy helyzet megoldásával kapcsolatban. Erre való az életvezetési tanácsadás. Alapja a változás segítése, támogatása. Célja pedig, hogy a kliensem ne érezze egyedül magát a változás során, és sajátítsa el az önmagára nézve gyógyító gondolkodást és az ehhez szükséges változások megvalósuljanak az életébében is. Amennyire lehet, meg szeretném könnyíteni a változás időszakát, mert egyrészt a változás így lesz tartós, másrészt pedig a családok így maradnak együtt, a párkapcsolatok így fognak javulni, a munkahelyi viszonyok ettől változnak meg.

Témakörök:

  • önismeret
  • konfliktushelyzetek megbeszélése, értelmezése
  • párkapcsolati konfliktusok
  • munkahelyi, iskolai konfliktusok elemzése, megértése
  • gyászfeldolgozás
  • életválságok kezelése
  • félelem, szorongás kezelése
  • stresszmentes élet elérése
  • életút keresés
  • ismétlődő helyzetek miért alakulnak ki
  • életszakaszok közötti átmenet (pl. kisgyermek szülőjének lenni, kamaszkor, munkakezdés, párkapcsolat, munkahelyváltás, válás, haláleset…)
  • életpálya váltás
  • mozaik családok nehézsége
  • stresszkezelő technikák
  • vizsgadrukk kezelése

Tanácsadás díja: 10.000 Ft/ óra

Célom a boldog ember, a boldog párkapcsolat, a boldog család…

Kapcsolat

Gyengéné Kószó Zsanett

+36-70-321-8438

zsani.csendsziget@gmail.com